Группа 74481

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Группа 74481 » Флуд » Флудилка


Флудилка

Сообщений 1 страница 50 из 62

1

madhed
А какой у тя рост/вес/объем/адрес проживания/где ключи от квартиры лежат/как те пришла в голову мысль форум создать?

Юшка
Чем докажешь что ты староста? Кстать очень информативно о себе написала =) Краткость - сестра таланта. Ты б номер телефона оставила и когда звонить можно указала =) А муж у тебя злой?

0

2

ЗлойПрепод написал(а):

А какой у тя рост/вес/объем/адрес проживания/где ключи от квартиры лежат/как те пришла в голову мысль форум создать?

Тебе не нравится форум? А остальное ты про меня вроде и так сообразить могешь  :pardon:  :yes:

0

3

madhed написал(а):

нормальный форум! чё ещё надо? голых тёлок чёли? :)

0

4

gerazzz А че неплохая идея !   :)

0

5

:d

0

6

grag
Мне тут муж пообещал из кое кого (не буду показывать пальцем), в фотошопе сделать голых теток  :lol:
А я на этом форуме вывешу, раз уж так хочется  :D

0

7

madhed
Хех ))) В фотошопе мы тоже кое что могем -) Так что я в долгу не останусь  ;)

0

8

grag
"Аннологично, Ватсон!"  :D Создам отдельную тему и устроим дуэль на фотошопах =))))

0

9

IneskaT. написал(а):

Юшка Чем докажешь что ты староста? Кстать очень информативно о себе написала =) Краткость - сестра таланта. Ты б номер телефона оставила и когда звонить можно указала =) А муж у тебя злой?

Кому надо, мой номер записали и уже звонят, когда есть вопросы...
   А муж... ЗВЕРЮГА!!!!!   Что? Кто-нить не согласен?

0

10

gL

0

11

gerazzz написал(а):

опять соорри! Андрей меня зовут....парень в оранжевом

эт от переизбытка фанты =)

madhed написал(а):

Тебе не нравится форум? А остальное ты про меня вроде и так сообразить могешь

Чего - прикольный форум - пока не забанили =)
Сообразить - не измерять... Сколько в граммах взвесить? )

madhed написал(а):

Мне тут муж пообещал из кое кого (не буду показывать пальцем), в фотошопе сделать голых теток

А что твой муж курит? Нафиг фотошопом страдать? Их что в природе мало? )

madhed написал(а):

"Аннологично, Ватсон!"   Создам отдельную тему и устроим дуэль на фотошопах =))))

Вы, блин, на экзаменах дуэлить будете: кто с какой пересдачи сдаст =)

Юшка написал(а):

Кому надо, мой номер записали и уже звонят,

А со сколька и до сколька звонить можно?

0

12

Shurix написал(а):

Я - Шурык

СлЫш ШуРик А мОт Тя ПоСтРич ????

0

13

Shurix

не в обиду ладно.....

Отредактировано Lelik (09-12-2007 00:15:33)

0

14

Сколько в граммах взвесить? )

ЗлойПрепод 46 килограмм 481 грамм, если уж так интересно =) Эм... В одежде, так что делайте скидку...

ЗлойПрепод написал(а):

А что твой муж курит? Нафиг фотошопом страдать? Их что в природе мало? )

Хм... Муж курит Винстон красный =) А фотошопом он по работе страдает  :lol:

Shurix А я знаю с кем я буду белорусский учить =)))) И украинский тоже  ;)

0

15

Lelik написал(а):

не в обиду ладно.....

будзем лічыць, што я проста ня чуў той фразы :-)

madhed написал(а):

А я знаю с кем я буду белорусский учить =)))) И украинский тоже  ;)

Польскую, ангельскую, а яшчэ крыху чэскую, баўгарскую й францускую. Усё, excuse-moi, ma cher, больш замежнымі мовамі, за выняткам расейскай, не валодаю.

0

16

ЗлойПрепод написал(а):

А со сколька и до сколька звонить можно?

Нуууу... ПОПРОБУЙ в любое время (только посмотрим, кому хуже будет)... ;)

0

17

Shurix написал(а):

больш замежнымі мовамі, за выняткам расейскай, не валодаю.

Не "расейскай", а рускай. И это не замежная мова, а наша государственная, наравне с национальной - белорусской. Для большинства белорусов это родной язык, так что не коверкай, пожалуйста.

0

18

madhed
Слыш администратор, раз уж причислила меня к отдельной группе - то хоть напиши ее правильно: преподАватели... и бегом учить русский =)

0

19

Shurix написал(а):

Польскую, ангельскую, а яшчэ крыху чэскую, баўгарскую й францускую. Усё, excuse-moi, ma cher, больш замежнымі мовамі, за выняткам расейскай, не валодаю.

Слыш ты, академик, наспор ты у меня к канцу учебы не то что на русском говорить начнеш но и петь будеш..........

Отредактировано Lelik (09-12-2007 21:35:13)

0

20

тихо тихо тихо тихо....
НЕ БУЗИ!

0

21

IneskaT. написал(а):

тихо тихо тихо тихо....
НЕ БУЗИ!

КАК СКАЖЕШ....

0

22

ЗлойПрепод написал(а):

Слыш администратор, раз уж причислила меня к отдельной группе - то хоть напиши ее правильно: преподАватели... и бегом учить русский =)

Ты препОд, а никак не преподаватель! Но так и буть - исправлюсь =)

0

23

IneskaT. написал(а):

Не "расейскай", а рускай.

Расейцы паўсюдна называюць нашую дзяржаву "Белоруссия", ужываючы назву дзяржавы, якой ужо колькі год не існуе на сьвеце. Будзем крыўдзіцца на іх на дзяржаўным узроўні ;-) ?
У кожнага народа ёсьць свае розныя назовы для народаў, іхніх дзяржаваў і моваў - напрыклад, англ. Hungary, рас. "венгерский язык", бел. "вугорская мова". Вось частка беларусаў (ня будзем спрачацца, вялікшая ці меншая) называе мову нашых усходніх суседзяў паводле назвы іхняе дзяржавы - "расейскай". Цалкам нармалёвае зьявішча.
А так... Рускай (руськай) мовай афіцыйна называлася мова ВКЛ. :-)

IneskaT. написал(а):

И это не замежная мова, а наша государственная, наравне с национальной - белорусской.

А хіба "замежная мова" й "дзяржаўная мова" ёсьць супрацьлеглыя паняцьці?
Вось у БССР 20-х гадоў было чатыры дзяржаўныя мовы: беларуская, расейская, польская й ідыш.

IneskaT. написал(а):

Для большинства белорусов это родной язык, так что не коверкай, пожалуйста.

Я не перакручваю. Усе тлумачэньні вышэй. Калі хтосьці пакрыдзіўся, перапрошваю.

Lelik написал(а):

Слыш ты, академик, наспор ты у меня к канцу учебы не то что на русском говорить начнеш но и петь будеш..........

Глядзі, каб ТЫ напрыканцы навучаньня вершы ямбам на турэцкай мове складаць не пачаў.

0

24

Вообще-то тема у нас: ЗНАКОМИМСЯ... А вы в какую степь полезли?????

0

25

Перенесла тему сюда.... ...для отвлеченных разговоров =)

0

26

Shurix написал(а):

Расейцы паўсюдна называюць нашую дзяржаву "Белоруссия"

Наверное, потому, что это по-русски?  ^_^ А у китайцев - видимо по-китайски. Мы ведь тоже пишем "Расiя" (с учётом особенностей своего языка без удвоенного С).

А хіба "замежная мова" й "дзяржаўная мова" ёсьць супрацьлеглыя паняцьці?

Думаю, что супрацьлеглыя. Тым больш, што фактычна яна для многiх беларусау стала роднай. Патаму i стала дзяржаунай. Калi быу iдыш - значыць, было шмат яурэеу, значыць, яны так размаулялi у Беларусi, i гэта мова не была замежная.

Но опять же, "российского" языка не может быть, тк Россия - многонациональное государство (не все в России говорят по-русски).

0

27

IneskaT. написал(а):

Наверное, потому, что это по-русски?  ^_^

Вашаць лічыць што ў нашай канстытуцыі, а менавіта ў ейным расейскамоўным варыянце, памылкова напісаная наза "Республика Беларусь" ? Варта пісаць "Республика Белоруссия"?
От халера, такая жудасная памылка дый у найасноўным законе краіны!

IneskaT. написал(а):

Думаю, что супрацьлеглыя. Тым больш, што фактычна яна для многiх беларусау стала роднай. Патаму i стала дзяржаунай. Калi быу iдыш - значыць, было шмат яурэеу, значыць, яны так размаулялi у Беларусi, i гэта мова не была замежная.

Працягнем лягічны ланцужок? ;-) Шмат хто ў Беларусі ведае ангельскую мову на досыць высокім узроўні й карыстаецца ёй вельмі часта. Ангельская мога адгэтуль перастае быць замежнай?
De facto ў нас у краіне адна дзяржаўная мова - расейская, бо "Закон аб мовах" цалкам не выконваецца. Але ня будзем пра гэтае, іначай гэты дыскус расьцягнецца на халера ведае які час.

IneskaT. написал(а):

Но опять же, "российского" языка не может быть, тк Россия - многонациональное государство (не все в России говорят по-русски).

Дык і ў Беларусі ня ўсё размаўляюць па-беларуску :-) Да таго ж Беларусь таксама шматнацыянальная дзяржава.

0

28

Shurix, название какого-либо языка исходит из названия НАРОДНОСТИ, а не государства. "Беларуская" мова - от национальности "беларусы"; точно так же РУССКИЙ язык, руская мова, а не расейская, как ты говоришь.

Вашаць лічыць што ў нашай канстытуцыі, а менавіта ў ейным расейскамоўным варыянце, памылкова напісаная наза "Республика Беларусь" ? Варта пісаць "Республика Белоруссия"?

Честно говоря, не знаю. Ведь, естественно,  встаёт вопрос, почему в русскоязычном варианте - республика "Беларусь", а люди в ней так и остались "белорусы", язык "белорусский", вот это для меня загадка.

Шмат хто ў Беларусі ведае ангельскую мову на досыць высокім узроўні й карыстаецца ёй вельмі часта. Ангельская мова адгэтуль перастае быць замежнай?

Ангельским языком мы пользуемся на уровне иностранного, то есть не для свободного общения между собой, а по мере необходимости. Хотя, возможно, что когда-нибудь... люди будут свободно общаться и на английском, может быть.

Кстати, где в клавиатуре нескладовае У? :( Очень неудобно набирать, приходится на английское I переходить. Бывают "белорусские" клавиатуры вообще?

0

29

IneskaT. написал(а):

точно так же РУССКИЙ язык, руская мова, а не расейская, как ты говоришь.

тады давайце казаць "великоросский язык", бо да 1917 году слова "русский" ані ў гэтым сэнсе не ўжывалася ўвогуле, ані ў дачыненьні да жыхароў Расеі. Слова "русские" ўжыў Троцкі, які гэтую самую мову, дарэчы, ведаў ня дужа.
Дарэчы, калі цікавіцеся, пашукайце інфу як правільна называецца слоўнік Даля, будзеце вельмі зьдзіўлены.

IneskaT. написал(а):

Честно говоря, не знаю. Ведь, естественно,  встаёт вопрос, почему в русскоязычном варианте - республика "Беларусь", а люди в ней так и остались "белорусы", язык "белорусский", вот это для меня загадка.

"Широк и могуч русский язык" :-)

IneskaT. написал(а):

Хотя, возможно, что когда-нибудь... люди будут свободно общаться и на английском, может быть.

Я ведаю шмат людзей, якія вольна гаманяць па-ангельску або па-француску між сабой. І пры гэтам яны беларусы. Як назавем тады ангельскую й францускую мову? ;-)
Хаця ты маеш рацыю - вось тых жа яўрэяў у Беларусі шмат, а ўсё адно меней за 1%.

IneskaT. написал(а):

Кстати, где в клавиатуре нескладовае У? :( Очень неудобно набирать, приходится на английское I переходить.

Дадаеш беларускую раскладку клявіятуры (Панель управления -> Язык и региональные стандарты, закладка "Языки", кнопка "Подробнее" ). У нескладовае на Щ, I лацінкавае на И.
Сорамна такога ня ведаць :-P

IneskaT. написал(а):

Бывают "белорусские" клавиатуры вообще?

Так-с, адкуль, яснапанна, у вас такі скепцыс? Ёсьць, вядома, ёсьць. І Лінукс беларускі ёсьць. І яшчэ шмат чаго.

0

30

Shurix, одурил голову. Ты знаешь, что историю учить вредно? Надо жить сегодняшним днём. А Русь была, есть и будет, и русский язык - тоже.

Так-с, адкуль, яснапанна, у вас такі скепцыс

няма нiякага скепцысу. проста запытала. буду цяпер ведаць.

Я ведаю шмат людзей, якія вольна гаманяць па-ангельску або па-француску між сабой. І пры гэтам яны беларусы. Як назавем тады ангельскую й францускую мову? ;-)
Хаця ты маеш рацыю - вось тых жа яўрэяў у Беларусі шмат, а ўсё адно меней за 1%.

гэта цяпер афiцыйна 1%.  ^_^
Калi будуць вольна гаманiць, тады будзе ангельская мiжнародная мова (а яна i зараз мiжнародная)
(Я правильно говорю?)
Есть языки международного общения, однако же, они иностранные. Русский же язык для нас родной, не отрицай.

Отредактировано IneskaT. (09-13-2007 16:48:21)

0

31

Дадаеш беларускую раскладку клявіятуры (Панель управления -> Язык и региональные стандарты, закладка "Языки", кнопка "Подробнее" ). У нескладовае на Щ, I лацінкавае на И.

Ух ты!!!!!! Каких там языков тарабарских только нет!!!! И даже китайский есть!!!! ВО как. Мне как-то даже и в голову не приходило...
Надо сделать топик, где я буду задавать вам глупые вопросы, а вы будете отвечать.  :) тока честно.

Но тока в русском языке со мной не спорьте, у меня 86 баллов по тестированию.

0

32

IneskaT. написал(а):

Shurix, одурил голову.

:P

IneskaT. написал(а):

Ты знаешь, что историю учить вредно?

Трэба гэты лёзунг у Міністэрства аховы здароўя падкінуць. Уяўляю надпіс на падручніках "Изучение истории вредно для вашего здоровья".  :D
З іншага боку, як казалі Бэнэ Гесэрыт у "Дзюне" Фрэнка Гэрбэрта, "кто хочет повторения прошлого, должен преподавать историю"

IneskaT. написал(а):

Надо жить сегодняшним днём.

Неяк нігілістычна гучыць

IneskaT. написал(а):

А Русь была, есть и будет, и русский язык - тоже.

То й добра!  :)

IneskaT. написал(а):

Калi будуць вольна гаманiць, тады будзе ангельская мiжнародная мова (а яна i зараз мiжнародная)
(Я правильно говорю?)
Есть языки международного общения, однако же, они иностранные.

А яшчэ міжнародныя мовы ё француская, нямецкая, партугальская гішпанская, расейская й арабская. Прычым міжнародныя правы на кіраваньне аўто маюць надпісы не на ангельскай, а на францускай. Міжнародная пошта таксама карыстаецца францускай мовай. Viva la France! Viva la Bielorussie!

IneskaT. написал(а):

Русский же язык для нас родной, не отрицай.

Згодна з апублікаванымі дадзенымі перапісу насельніцтва 1999 году ўсяго з 8.159 мільёнаў беларусаў у межах Рэспублікі Беларусь назвалі сваёй роднай мовай беларускую 85,6% (каля 7 мільёнаў чалавек), і 41,3% — мовай, якой яны карыстаюцца дома. Апрача таго, сваёй роднай мовай прызналі беларускую 67,1% з 395.7 тысяч палякаў, якія пражываюць у Беларусі, 57,6% зь іх размаўляюць дома па-беларуску, паводле дадзеных перапісу.
IneskaT, мы з табой у адной краіне жывем?

IneskaT. написал(а):

Надо сделать топик, где я буду задавать вам глупые вопросы, а вы будете отвечать.  :) тока честно.

Шчыра прысягаю быць шчырым.

IneskaT. написал(а):

Но тока в русском языке со мной не спорьте, у меня 86 баллов по тестированию.

Спрачацца ня буду, а вось падыскутаваць - то колькі заўгодна. А тэставаньне па-расейскай я даўнютка не пісаў.

0

33

Ёптыць...

ну что тут можно сказать... что б понятней было...

procedure Speak(toBel: boolean);
begin
if toBel
  writeln('Каждый вправе выбирать тот язык, на котором он хочет разговаривать')
else
  writeln('Кожны мае права выбіраць тую мову, на якой ён жадае размаўляць ')
end;

madhed написал(а):

Ты препОд, а никак не преподаватель!

Учту при приближении к сдаче диплома =) и прочих консультациях =) дабы пОлностью соответствовать данному термину =)

void main(){
print("%s","Всех с FF днем =)");
return 0;
}
PS Программисты считают с 0 - посему сегодня именно 255 день в году =)

0

34

Shurix написал(а):

Згодна з апублікаванымі дадзенымі перапісу насельніцтва 1999 году ўсяго з 8.159 мільёнаў беларусаў у межах Рэспублікі Беларусь назвалі сваёй роднай мовай беларускую 85,6% (каля 7 мільёнаў чалавек), і 41,3% — мовай, якой яны карыстаюцца дома. Апрача таго, сваёй роднай мовай прызналі беларускую 67,1% з 395.7 тысяч палякаў, якія пражываюць у Беларусі, 57,6% зь іх размаўляюць дома па-беларуску, паводле дадзеных перапісу.

А русских опросить забыли? у нас благодаря Союзу теперь половина населения русо-белорусов. Мой отец - вообще коми-пермяк.  :cool: Да и вообще, я больше верю не статистике, а тому, что вижу в реальной жизни. А в реальной жизни я вижу и слышу, как люди общаются по-русски. Плохо это, или хорошо, но это факт. Какой же это "иностранный"?

0

35

IneskaT. написал(а):

А русских опросить забыли?

Ineska, што за глупства ты кажаш?  :O Гэта не дадзеныя нейкага сумнеўнага сацапытаньня, а афіцыйныя дадзеныя перапісу, праведзенага на дзяржаўным узроўні. Падчас перапісу апытваюць УСІХ грамадзянаў краіны, а таксама замежнікаў, якія стала жывуць у нашае рэспублікі.
Каб не лічылі мае словы інфармацыйнай дывэрсіяй, глядзі Перепись населения 1999 г. (основные итоги)

IneskaT. написал(а):

у нас благодаря Союзу теперь половина населения русо-белорусов. Мой отец - вообще коми-пермяк.  :cool:

Саюз Беларусі й Расеі ў 1999 г. ужо існаваў.
Мая маці з Уралу, бацька - зь Сібіры. Гэта пакашчык і калі пакашчык, дык пакашчык чаго? ;)

IneskaT. написал(а):

Да и вообще, я больше верю не статистике, а тому, что вижу в реальной жизни. А в реальной жизни я вижу и слышу, как люди общаются по-русски. Плохо это, или хорошо, но это факт. Какой же это "иностранный"

Правядзі экспэрымэнт: падыйдзі й спытай штось у каго-небудзь па-беларуску - сама менш палова адразу адкажа таксама па-беларуску. А большасьць астатніх пяройдуць на беларускую ў першыя хвіліны размовы, калі ты яе працягнеш. Мы ж білінгвы ўсе  :)

0

36

Shurix, даже по официальной переписи выходит, что каждый девятый - русский. А на самом деле - я думаю, что гораздо больше.

Саюз Беларусі й Расеі ў 1999 г. ужо існаваў

я имела в виду Союз - СССР, а СНГ походу в 91-м образовали, я помню.
я могу тоже  сказать, что я по-татарски говорю, если буду жить в Татарии, не приведи господь.

Мая маці з Уралу, бацька - зь Сібіры. Гэта пакашчык і калі пакашчык, дык пакашчык чаго?

Гэта пакашчык таго, што на паперы выходзiць адно, а на самой справе - зусiм другое.

Правядзі экспэрымэнт: падыйдзі й спытай штось у каго-небудзь па-беларуску - сама менш палова адразу адкажа таксама па-беларуску.

Я ж не даказваю табе, што нiхто не разумее. Я гавару, што па-руску лягчэй.   

А эксперымент - лёгка. Няхай прыйдуць i трохi пагавораць з намi.  :)

0

37

ЗлойПрепод написал(а):

дабы пОлностью соответствовать данному термину =)

К тебе много разных терминов подходит, постарайся соответствовать хоть одному СЕЙЧАС, а не потом...

0

38

ЗлойПрепод написал(а):

Учту при приближении к сдаче диплома =) и прочих консультациях =) дабы пОлностью соответствовать данному термину =)

Сорри, если обидела :sorry:

Юшка написал(а):

К тебе много разных терминов подходит

+1

0

39

Lelik написал(а):

Слыш ты, академик, наспор ты у меня к канцу учебы не то что на русском говорить начнеш но и петь будеш..........

:bravo:
ЖЖОШ !

0

40

Lelik написал(а):

Слыш ты, академик, наспор ты у меня к канцу учебы не то что на русском говорить начнеш но и петь будеш..........

:bravo:
ЖЖОШ !

0

41

Lelik написал(а):

Слыш ты, академик, наспор ты у меня к канцу учебы не то что на русском говорить начнеш но и петь будеш..........

Интересно посмотреть, что получится, но ты русский выучи для начала, ошибок много.

2 Shurix про английский забавно, но он не закреплен у нас в конституции. Поразмыслив, могу сказать, что и сам бы назвал белорусский родным языком, забавно. Правда, от русского отказаться не могу, да и не вижу смысла.

Жду обещанной дуэли на фотошопах, ну очень жду.

Отредактировано Whisper (09-15-2007 03:27:39)

0

42

madhed написал(а):

Сорри, если обидела

-1............

0

43

IneskaT. написал(а):

Гэта пакашчык таго, што на паперы выходзiць адно, а на самой справе - зусiм другое.

Ineska, давай возьмем уяўную сытуацыю з тваім удзелам, сытуацыю крыху нацягнутую, але якая цалкам ілюструе гэты бок справы: ты на працы маеш стасункі з беларусам, які збольшага часу размаўляе па-беларуску. Будзем лічыць (уяўна), што ты беларускай мовы ня ведаеш або не валодаеш у дастатковай ступені. Якое больш імавернае разьвіцьцё сытуацыі: ты вучыш беларускую мову або ён пераходзіць на расейскую? Штось мне падказвае, што другі варыянт больш верагодны.
Так з шэрагу прычынаў расейскую мову больш чуваць чымся беларускую. Але моўная сытуацыя ў нас ані падобная да Ірляндыі, ані падобная да Ўкраіны. У нас больш падобная да Каталяніі - тамака пануе гішпанская мова й чуваць яе часцей за каталянскую, але колькасьць пасіўных ужыткоўнікаў (разумею й, калі ёсьць патрэба, кажу) каталянскай мовы расьце штогод.
Так і ў нас - бывалі ў мяне выпадкі, калі цябе папраўляюць, як слушна казаць па-беларуску, у жыцьці расейскамоўныя алькаголікі.

IneskaT. написал(а):

Я ж не даказваю табе, што нiхто не разумее. Я гавару, што па-руску лягчэй.

Лягчэй для каго? Для расейцаў, якім як заўжды лянота вучыць іншыя мовы, бо "нас и так поймут"? ;)
Не, калі казаць сур'ёзна, у Ангельшчыне даўно б'юць у званы, і вось зь якой нагоды: ангельскія спэцыялісты карыстаюцца не надта вялікім попытам у іншых краінах, бо большасьць ангельцаў лічуць, што раз іхняя мова міжнародная, ім ня трэба вучыць іншых (дарэчы так жа лічуць гішпанцы й расейцы), маўляў, нас і так зразумеюць. І шмат якім працадавальнікі лічуць гэта нягнуткасьцю спэцыяліста. У Нямеччыне, напрыклад, для міжнародных стасункаў значна ахвотней бяруць француза (ці каго іншага) зь веданьнем ангельскай, чымся каранёвага ангельца. Ёсьць над чым задумацца, спадарства.

Whisper написал(а):

Правда, от русского отказаться не могу, да и не вижу смысла.

Дык і ня трэба. Ніхто такога вар'яцтва не прапануе. Як і сам у жыцьці збольшага карыстаюся расейскай мовай. Прычыны самыя простыя - калі пачынаеш гаворку з чалавекам, непрыстойна казаць яму на той мове, якой ён ня ведае. Таму калі я ня ведаю, ці валодае мой суразмоўца беларускай мовай ці мяркую што яму будзе няёмка, я кажу па-расейску. Усё проста.

А так, каб ніхто ня лічыў мяне, як любіць казаць кіраўнік нашай дзяржавы, за "азьвярэлага нацыяналіста", я, як нармалёвы анархіст, увогуле выступаю за роўнасьць мовай, без перавагі перад якой іншай. Не за ўяўную, а заўпраўдную роўнасьць. І давайце на гэтым скончым.
Dixi.

Отредактировано Shurix (09-16-2007 02:12:37)

0

44

Юлька, я тут што падумаў: можа варта крыху паправіць твой подпіс на "Давайте все (34 человека) успешно дойдем до диплома И СДАДИМ ЕГО!!!", га? А то, калі задумацца, твой лёзунг нейкую сумную будучыну прадракае...  :(

0

45

Shurix написал(а):

я, як нармалёвы анархіст, увогуле выступаю за роўнасьць мовай, без перавагі перад якой іншай. Не за ўяўную, а заўпраўдную роўнасьць. І давайце на гэтым скончым.

Давайце, давайце.  :) Абедзьве мовы трэба ведаць, а якую лiчыць роднай - гэта асабiстая справа кожнага.  :)
Але усё роуна - мова не расейская, а руская.

0

46

"Давайте все (34 человека) успешно дойдем до диплома И СДАДИМ ЕГО!!!"

Куда?

0

47

2 madhed огромное спасибо за диск - только что досмотрел, отхожу. Jin-Roh также очень хорош, правильно закончился, хотя тема зверя в человеке не раскрыта.
2 Shurix

Shurix написал(а):

"азьвярэлага нацыяналіста"

+1
Кстати, на твоем диске последней серии не было, ты так больше не шути, ладно?

2 IneskaT. Рассказывали: приглашаем на работу программиста, выпускников МГВРК просим не беспокоиться. Так что куда сдать диплом и в самом деле интересно.

0

48

Рассказывали: приглашаем на работу программиста, выпускников МГВРК просим не беспокоиться.

Ох, ни фига себе, дискриминация ))
У нас на работе есть тоже один выпускник (учился так же, как и мы, заочно), так он - голова!!! Не дело в том, где ты учился, главное, чтобы человек нормально соображал. Я так считаю.

0

49

Whisper написал(а):

Кстати, на твоем диске последней серии не было, ты так больше не шути, ладно?

Што было на дыску, тое й перапісаў. Можа й узапраўды апошняе сэрыі не стае. Пашукаем. Дапішам.

Whisper написал(а):

Рассказывали: приглашаем на работу программиста, выпускников МГВРК просим не беспокоиться. Так что куда сдать диплом и в самом деле интересно.

Што ў нас у каледжы ня вучаць праграмаваць, гэта факт. З нашай мінулай групы ад часу паступленьня ўмелі праграмаваць прыблізна 3-4 чалавекі, пасьля выпуску - недзе 6. Ахвігенныя  "тэхнікі-праграмісты".

IneskaT написал(а):

У нас на работе есть тоже один выпускник (учился так же, как и мы, заочно), так он - голова!!! Не дело в том, где ты учился, главное, чтобы человек нормально соображал. Я так считаю

Каб так усе працадавальнікі лічылі. Але начальнікі людзі ўпартыя й перастрахоўчыя, дый са сваімі тараканамі ў галовах. Мяне, калі я першы раз уладкоўваўся на цяперашнюю працу, не ўзялі, аргумэнт дырэктара быў "черезчур эльфийская внешность" :) . Сябры кпілі з гэтага: "Долой расовую дискриминацию! Даешь равенство людей и эльфов!". Хаця зараз працую тамака й усё нармуль. :)

Отредактировано Shurix (09-16-2007 23:13:59)

0

50

У меня квалификация техник-электроник. После выпуска, наверное, человек пять отсилы смогли бы работать по специальности, и это после дневного!!! программировать я не умею, это мы вообще не проходили. Вот так.  :(
то есть, у нас был такой предмет, как программирование и алг. языки - паскаль там, ассемблер, но я ничего не помню, и это всё давалось на таком уровне, что...  :pardon: И у меня по этому предмету стоит "4"!!! (по пятибаллке)!!!
мне просто нужен диплом, нужны педагогические корки, и нормально знать компьютер. Нормально программировать я никогда не научусь!!!  :(

0

Похожие темы


Вы здесь » Группа 74481 » Флуд » Флудилка


Создать форум. Создать магазин